Jól kezdte 2026-ot az európai mobilpiac, mégis nagy visszaesés jöhet

Az európai okostelefonos piac meglepően jól kezdte 2026-ot, de az elemzők szerint ez nem fog sokáig tartani, és az év egészére már 12 százalékos visszaesést jósolnak. Az Omdia friss jelentése alapján az első negyedévben 33 millió okostelefont szállítottak le Európában – Oroszország nélkül –, ami 2 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az Apple és a Samsung növekedni tudott, miközben az eddig nagyon teperő Xiaomi 15 százalékos visszaesést könyvelhetett el, bár az Omdia szerint a pr...
TÁMOGATOTT TARTALOM
Elolvasom a teljes cikket a Tech2.hu weboldalán
Tovább a Tech2.hu oldalára